Anasayfa arrow Makaleler arrow OSTİM DEĞİŞİYOR MU
Hizmetlerimiz
Anasayfa
Danışmanlık
Eğitim
Tasarım
Üretim
Kaynağında Muayene Hiz.
BT Çözümlerimiz
Makaleler
<< Önceki Aug 2022 İleri >>
P S Ç P C C P
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Genel Katılıma Açık Eğitimler
OSTİM DEĞİŞİYOR MU E-posta Yazdır

OSTİM DEĞİŞİYOR MU? (*)

 

Değişmek kötü değil, hatta çoğu zaman arzu edilen bir durum. Çünkü günümüzde tüm kişi ve kurumlar için geçerli bir doğru var: Değişmeyen gider!

Bu nedenle, bir kurumsal yapı olarak, OSTİM'in de değişmesi kuşkusuz istenen bir durumdur ve değişimin olumlu olduğu düşünülmelidir. Bir çok firmanın içinde yer aldığı sektörel alanında uzmanlaşmaya başlayıp yatay büyüme yerine dikey büyümeye ve belirli alanlarda uzmanlaşmaya yönelmeleri, ikinci, hatta üçüncü kuşak yönetici ve teknik elemanların işin içine girerek zaman zaman da direksiyonun başına geçerek yenilikçilik ve yaratıcılıklarını süreçlere katıyor olmaları, çevre bilincinin yavaş da olsa yaygınlaşıyor olması ve bu bilincin işletmelerin iyileşmesine yol açması gibi değişimler her zaman olumludur.

Ancak değişmek her zaman ve her durumda iyi midir? Ya da her değişim ilerleme ve iyileşme anlamına gelir mi? Bir çok durumda olduğu gibi, değişim söz konusu olduğunda da madalyonun bir de ‘öteki yüzü' var mıdır? Çoğu zaman olduğu gibi, yalnızca iyi yöndeki değişimlere odaklanarak madalyonun öteki yüzünü görmediğimiz ya da görmezden geldiğimiz durumlar da var mıdır?

Tamamı için tıklayınız